Nasza firma i stojaki na ulotki

Jakiś czas temu założyłam z moim bratem firmę, która zajmuje się sprzedażą wyposażenia biur. Nawet nie pamiętam, kto pierwszy wpadł na ten pomysł, jednak zawsze chcieliśmy robić coś podobnego. W dzieciństwie fascynowały nas wszystkie stojaki na ulotki, które stały na naszej drodze.

Stojaki na ulotki były ciekawe

stojaki na ulotkiWyciągaliśmy po kilkanaście ulotek – szczególnie w bankach – i braliśmy je ze sobą do domu. Na nic zdały się tłumaczenia mamy, że są one bezwartościowe – my trzymaliśmy je schowane w skrzynce, prawie tak, jakby był to nasz skarb. Kiedy dorośliśmy, stojaki reklamowe nie robiły już na nas takiego wrażenia. Niemniej zaczęliśmy interesować się samą ich konstrukcją. Gdy byliśmy nastolatkami, pamiętam, jak własnoręcznie w garażu zrobiliśmy swoje pierwsze ekspozytory, kłócąc się przy tym, czyj jest lepszy. Dziś, gdy jesteśmy już dorośli, zrozumieliśmy, że musimy połączyć swoje siły dla lepszego efektu. Każdy z nas ma nieco odmienne zdolności, które jednak wspaniale się dopełniają. Dziś sprzedajemy mnóstwo rzeczy i oczywiście nie wyrabiamy ich sami. Mamy od tego pracowników na hali. Jednak zdarzy się, że w przypływie sentymentu zamykam się w garażu i projektuję regały sklepowe, które później własnoręcznie skręcam. Nie robię ich oczywiście w ilościach hurtowych – raczej po jednej sztuce z każdego rodzaju. Ale to też tylko czasami, kiedy mam wolne od pracy i nie spędzam akurat czasu z żoną i dziećmi. Lubię mieć niekiedy trochę czasu tylko dla siebie, spędzić go w ciszy przerywanej odgłosami maszyn. Pozwala mi się to skupić i jednocześnie odprężyć. Oczywiście, chwile relaksu z rodziną też są ważne – często zabieram dzieci do zoo albo do wesołego miasteczka, czy chociażby na zwykły spacer, ale nic nie zastąpi mi tych momentów, kiedy pracuję.

To właśnie nazywa się pasja – tak lubić i cenić swoją pracę, choć nie jest tak dochodowa, jakbym chciał, to jednak nie zamieniłbym jej na żadną inną. Myślę, że mój brat, choć dzieli ze mną pasję, nie odczuwa z nią aż takiego związku. Z mojej strony więc jest to chyba powołanie.

Na tej stronie znajdziemy stojaki na ulotki – wist-online.com