W Bydgoszczy można znaleźć pracę tymczasową

Specjaliści badający polski rynek pracy już dawno zauważyli, że obecnie rynek pracy to rynek kandydata. Dzieje się tak ponieważ coraz więcej pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracowników. Nie inaczej jest w naszym regionie.

Na terenie Bydgoszczy jest sporo pracy tymczasowej

praca tymczasowa na terenie BydgoszczyDotyczy to wielu stanowisk. Poszukiwani są zarówno niewykwalifikowani pracownicy fizyczni, jak i wykwalifikowani pracownicy. W tej drugiej grupie ogłoszenia dotyczą zarówno programistów, inżynierów, pracowników medycznych, przez sprzedawców, telemarketerów, po szwaczki, budowlańców, spawaczy. Bezrobocie wśród osób o technicznych zawodach w zasadzie już nie istnieje. Praca stała jak i praca tymczasowa na terenie Bydgoszczy jest niemal dla każdego. Kto jeszcze jest poszukiwany? Ochroniarze, kierowcy, hydraulicy, elektrycy, operatorzy maszyn, krawcowe, pielęgniarki i przedstawiciele wielu innych zawodów. Obecna sytuacja jest konsekwencją obecnego systemu szkolnictwa. Wiele osób ma wyższe wykształcenie i nie chce pracować poniżej swoich kwalifikacji, z kolei szkoły zawodowe odeszły do lamusa i dziś wyraźnie widać tego konsekwencje. Jeśli obecna sytuacja na rynku pracy będzie się utrzymywać, to grozi nam spowolnienie gospodarcze. Co prawda sytuacje ratuje w dużej mierze posiłkowanie się wschodnim rynkiem pracy. Jest to duże źródło specjalistów z różnych dziedzin. Przybywają do nas głównie obywatele Ukrainy co jest zrozumiałe, gdyż nasze płace są dla nich wciąż atrakcyjne, a przyjazd do Polski nie wiąże się z dużymi trudnościami.

Legalizacja pobytu i zatrudnienia nie jest zbyt skomplikowana ani droga, bariery językowe i kulturowe też są do pokonania. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej agencji pracy, które rekrutują pracowników właśnie ze Wschodu.