Czym jest szybka ścieżka?

W ramach unijnych projektów jest dostępnych wiele bardzo atrakcyjnych i mocno dofinansowanych możliwości. Z naciskiem na słowo mocno, ponieważ w tym roku suma, jaka ma być przeznaczona na szybkie ścieżki to w przeliczeniu na złotówki pięć miliardów. 

Kto może skorzystać z szybkiej ścieżki? 

szybka ścieżkaUnia Europejska zajmuje się realizacją projektów zarówno dla gmin, powiatów, jak przedsiębiorstw i statystycznego Kowalskiego. Programy dla przedsiębiorców są znacznie bardziej dofinansowane i atrakcyjne. Nie ma się czemu dziwić, wszak innowacyjny biznes przynosi dochód nie tylko państwu, ale również Wspólnocie. Szybka ścieżka to program skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Właściciele firm mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów obejmujących realizację badań przemysłowych, eksperymentalnych oraz prac rozwojowych. Celem programów jest opracowywanie nowych produktów i technologii. Szybka ścieżka to świetne rozwiązanie dla małych i średnich firm ponieważ daje im szanse na rozwój oraz zaistnienie na rynku na skalę masową. Mamy tu na myśli nie tylko rynek lokalny, ale cały obszar Unii Europejskiej. Ze zgłoszeniami do tego typu projektów trzeba się spieszyć, ponieważ ilość miejsc ograniczają fundusze. Mimo, że jest ich wydawałoby się nadto, tak przy tylu chętnych, którzy chcą je zdobyć, wcale nie jest to takie proste. Jeżeli chcemy zasięgnąć szczegółowych informacji warto skorzystać ze stron internetowych Urzędu Marszałkowskiego, na pewno znajdziemy tam więcej informacji, które mogą się okazać pomocne. 

Z projektów unijnych warto korzystać i przekonała się już o tym niejedna polska firma. To szansa na rozwinięcie skrzydeł i wejście na znacznie wyższy poziom biznesowy. Żeby przystąpić do szybkiej ścieżki, trzeba spełniać kryteria określone w regulaminie.