Jak podawać lemoniadę

 

Przyszedł czas upałów, wraz z nim moment kiedy dzieci harcują w ogrodzie. Spragnione pociechy co chwila przybiegają, aby prosić o coś do picia. Musiałem wymyślić jakiś patent który pozwoli mi w spokoju zająć się swoimi sprawami broniąc mnie przed nalewaniem napojów do kubków co pięć minut.

Słoik z kranikiem jest wybawieniem w upał

słoiki z kranikiemPrzechadzając się alejkami supermarketu zastanawiałem się co podać dzieciom w czasie upału. Wymyśliłem, że najlepsza będzie lemoniada, jest smaczna, zdrowa, dzieci nie marudzą kiedy mają się jej napić. Ale jak podać dzieciom lemoniadę i jednocześnie nie być w to zaangażowanym? Mój wybór padł na słoiki z kranikiem. Kupiłem kilka sztuk słoików z kranikiem z różnymi pojemnościami. Największy z ze słoików o pojemności pięciu litrów, napełniłem w trzech czwartych zimną wodą. Do tego dodałem dużo świeżo wyciśniętego soku z cytryny, świeżą miętę z ogródka i trochę lodu. Postawiłem baniak na stoliku w ogrodzi, nieopodal bawiących się dzieci. W pobliżu postawiłem też jednorazowe kubki. Poinformowałem pociechy, że mają wolny dostęp do lemoniady. Wystarczy, że umieszczą kubeczek pod kranikiem i go odkręcą. Schowałem się za rogiem i z ukrycia obserwowałem co się stanie. Ku mojej radości, dzieci kiedy poczuły pragnienie podbiegały do słoika i nalewały sobie samodzielnie lemoniady. Odetchnąwszy z ulga poszedłem zając się swoimi sprawami. Słoik z kranikiem ma oczywiście dowolna liczbę zastosowań.

Prócz dystrybuowania zimnych napojów, można go wykorzystać w warsztacie samochodowym, jako podajnik oleju silnikowego, albo wody destylowanej. Może służyć jako normalny kran do mycia rąk w miejscach w których nie ma bieżącej wody. Liczba zastosowań jest nieograniczona i tylko wyobraźnia nas w tym zakresie ogranicza.