Lakierowanie poprawia wygląd wizualny

 

Często właściciele samochodów osobowych decydują się na ich modyfikację w zakresie wyglądu wizualnego. Modyfikacje często obejmują kolor lakieru czy wymianę alufelg na nowe lub ich malowanie. Każda z tych czynności wymaga zastosowania profesjonalnego asortymentu, który nadaje się do stosowania i pracy w danych warunkach.

Zabezpieczenie przeciw korozji elementów metalowych

przeciwkorozyjny lakier do zacisków hamulcowychW zależności od miejsca zastosowania bowiem należy stosować elementy, które wytrzymują wyższe temperatury lub są mniej podatne na pewne procesy. Przykładem takiego specyfiku może być chociażby przeciwkorozyjny lakier do zacisków hamulcowych, który może być stosowany do malowania szczęk w dowolnym samochodzie. Stosując tego typu lakier użytkownik ma pewność co do jego właściwości. Podczas hamowania bowiem w obrębie tarcz hamulcowych na których zaciskają się szczęki wydziela się duża ilość ciepła w wyniku tarcia. W związku tym lakier, którym pomalowane są zaciski powinien charakteryzować się wysoką odpornością na ciepło. Jeśli nie posiada takich właściwości szybko będzie pękał i kruszał. W celu naniesienia specyfiku na malowany element należy wykonać następujące czynności: przygotować powierzchnię za pomocą papieru o odpowiedniej gradacji – pozwoli usunąć to resztki rdzy do późniejszej dobrej przyczepności farby, odtłuścić powierzchnię, w przypadku malowania zacisków bez demontażu z samochodu dokładnie zakleić sąsiadujące elementy, pojemnik z lakierem wstrząsnąć a następnie nałożyć 2-3 warstwy specyfiku w odstępach dziesięciominutowych.

Tak wykonana czynność pozwoli w odpowiedni sposób pomalować element a także zabezpieczyć go przed korozją. Jak widać malowanie zacisków samochodowych jest popularnym sposobem na zabezpieczenie elementu a także na jego wizualne wyróżnienie. Obecnie najpopularniejszymi kolorami na które są malowane zaciski są: czerwony, żółty czy zielony. Kolory te są z reguły jaskrawe co jeszcze bardziej wyróżnia pomalowany element.