Prywatne ośrodki rehabilitacyjne

 

Zdrowie jest najcenniejszą rzeczą jaką posiadamy. Kiedy nic nam nie dolega, to jesteśmy w stanie zrobić wszystko i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Problem się zaczyna pojawiać, kiedy zdrowie szwankuje i stajemy się niesprawni w jakimś stopniu. 

Komu pomagają prywatne ośrodki rehabilitacyjne?

prywatny ośrodek rehabilitacyjnyCzęsto w wyniku wypadku, lub choroby stajemy się zależni od innych osób, bo nie jesteśmy w stanie samodzielnie funkcjonować. Jeżeli taki stan następuje w wyniku złamania nogi, to jest to krótkotrwałe i po odpowiedniej rehabilitacji wracamy do zdrowia. W przypadku poważnego urazu fizycznego, lub neurologicznego, konieczna jest pomoc specjalisty w perspektywie długich tygodni. Prywatny ośrodek rehabilitacyjny przyjmuje pacjentów prosto ze szpitali, lub takich, którzy mieli zaleconą rehabilitację przez lekarza ogólnego. W poważnych przypadkach, takich jak udar, ważna jest natychmiastowa reakcja i jak najszybsza rehabilitacja, gdyż gwarantuje ona niemalże całkowity powrót do zdrowia. Na zabiegi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, trzeba czekać nawet kilka miesięcy, a taki czas oczekiwania jest nie do przyjęcia, dlatego pacjenci szukają pomocy w prywatnych ośrodkach. Oczywiście za każdą sesje z rehabilitantem musimy zapłacić około stu złotych, a im więcej czasu spędzimy na rehabilitacji, tym lepiej dla nas. Korzystając z usług prywatnych ośrodków, wolny termin możemy mieć nawet za parę dni. Ćwiczenia na na najlepszych sprzętach i całodobowa opieka lekarska pozwala nam się czuć bezpiecznie.

Rehabilitacja jest potrzebna także osobom, które dużo czasu spędziły w unieruchomione w gipsie, lub po mechanicznych urazach, które spowodowały naszą czasową niezdolność. W ośrodku możemy skorzystać z rehabilitacji zamkniętej, albo otwartej.