Witamina K2 w codziennej diecie

Rozwój nauki powoduje, że dowiadujemy się coraz więcej na temat odpowiedniego żywienia oraz wchłanialności poszczególnych składników, witamin i mikroelementów. Właściwa suplementacja prowadzi do wzmocnienia organizmu i pracy poszczególnych narządów, a także poprawy ogólnego stanu zdrowia. Od dawna wiadomo, że witamina K pozytywnie wpływa na krzepliwość krwi, jednak jak się okazuje, składnik ten występuje w kilku rodzajach, które mają również znaczenie dla stanu naszych kości.

Znaczenie witaminy K2 MK-7

witamina k2 mk7 cenaNajbardziej aktywną formę witaminy K stanowi K2 MK-7, która przez dłuższy czas krąży w krwiobiegu. Niewłaściwa dieta, a zwłaszcza brak różnorodności spożywanych produktów i zbyt duża ilość fast foodów oraz mrożonek, nadmiar tłuszczów trans, a także antybiotyków, stosowanych przez ludzi i w hodowli mięsnych zwierząt prowadzi do bardzo dużych niedoborów tej witaminy. Powodem, dla którego jest jej zbyt mało w organizmie jest również zbyt duże stosowanie pestycydów i nawozów sztucznych w czasie wytwarzania żywności. Witamina K2 MK-7 ma nie tylko ogromne znaczenie dla prawidłowej krzepliwości krwi, ale także dla zdrowych kości. W momencie, kiedy dochodzi do jej niedoboru, wapń zamiast do układu kostnego trafia do naczyń krwionośnych, co prowadzi do niebezpiecznych dla życia zatorów. Witamina k2 mk7 cena, jeżeli chodzi o suplementy diety, waha się od 20 zł do nawet 200 zł, w zależności od producenta i surowca z którego została wytworzona.

Suplementy z witaminą K2 MK-7 nie mogą być przyjmowane w połączeniu z lekami przeciwzakrzepowymi i przeciwpłytkowymi, gdyż mogą negatywnie wpływać na działanie medykamentów. O zdrowie należy dbać, stosując odpowiednią suplementację, jednak w przypadku występowania chorób krwi, warto najpierw skonsultować się z lekarzem.