Auta japońskie mają tanie części zamienne?

Tak się kiedyś zastanawiałem, czy Polacy są ambitni czy skąpi. Czy to, że lubimy sami majsterkować to nasza zaleta czy wada? Skłaniałbym się ku teorii pierwszej, ponieważ mamy mnóstwo specjalistów, jesteśmy dobrze wyedukowani i uwielbiamy kombinować!

O częściach samochodowych do „japończyków”

części do aut japońskichZ czym związane są moje przemyślenia? Otóż, z samochodami. Zauważyłem, będąc właścicielem sklepu z częściami zamiennymi, że właściciele japończyków, są u mnie zdecydowanie częstszymi klientami niż właściciele innych marek. Skąd się to bierze? Zaciekawiło mnie to. Czy te części psują się szybciej? Chyba niemożliwe. Popytałem znajomych, zaczepiłem paru klientów, którzy kupowali części do aut japońskich i dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy. Bardzo łatwo wymienić w autach japońskich zużyte lub zepsute części na inne, nawet używane. Nie trzeba kupować nowych. Oczywiście, że można jeśli ktoś chce, ale o wiele szersze pole do popisu będzie miał na polu nowych i używanych. Sam przypomniałem sobie jak zaoszczędziłem kiedyś, gdy znalazłem klakson używany zamiast nowego. Części do japończyków są trwałe, tanie i łatwo dostępne. Nie jestem obiektywny w tym temacie, ponieważ sam japończyka posiadam. Jestem zadowolony i często namawiam znajomych na zmianę marki na japońską. Nie zawsze mi się to jednak udaje. Bo dużą rolę odgrywa tu gust. Jeden lubi francuskie marki, inny niemiecki, a jeszcze inny wybierze amerykańską. I taka jest prawda. Każdy może sobie jeździć samochodem, które części są najdroższe, może wybrać najbardziej awaryjnego, lub najpiękniejszego. Każdy może wybrać.

Co jest istotne w naszych wyborach? Byśmy byli z nich zadowoleni. Bo jak każdy człowiek jest inny, tak każdy szuka czegoś innego. Ważne, by nie żałować i nie ulegać wpływom innych. Bądźmy ich pewni, w końcu są nasze!