Dlaczego powłoka ceramiczna jest lepsza od wosku

Podstawowym sposobem na zabezpieczenie lakieru samochodowego od zawsze był wosk. Ludzie wierzyli w jego skuteczność do tego stopnia, że wielu do dziś nie chce nawet słuchać o innych sposobach zabezpieczania lakieru. Prawda jest taka, że technologia również pod tym względem poszła do przodu.

Powłoka ceramiczna to ochrona najwyższej klasy

powłoki ceramiczne w SzczecinieNikt nie wątpi oczywiście w to, że wosk jest dobrym zabezpieczeniem lakieru. Rzecz dotyczy jednak tego, że istnieją lepsze metody na to, by chronić lakier przed zgubnym działaniem słońca, kwaśnych deszczów i soli drogowej. Obecnie w Szczecinie jak i w całym kraju zaczynają królować powłoki ceramiczne. Jest to idealne rozwiązanie dla samochodów nowych oraz takich, które niedawno przeszły ponowne nałożenie lakieru. Nic nie chroni lakieru lepiej, że dobrze założona powłoka ceramiczna. Jest to prawdziwa klasa wyższa wśród środków ochrony samochodu. Nie jest przy tym tak droga, jak mogłoby się wydawać. Z tego co mi wiadomo, powłoki ceramiczne w Szczecinie nie osiągają wcale kosmicznych cen. Na pewno jest to warte zastanowienia dla każdego, komu zależy na tym, by samochód jak najdłużej cieszył oko błyszczącym lakierem. Zasada działania powłoki tego rodzaju nie jest trudna do zrozumienia. Na lakierze tworzy się specjalna warstwa ceramiczna o grubości kilku mikronów, która chroni samochód przed promieniami słonecznymi, a także drobnymi rysami i obiciami. Samochód pokryty taką powłoką staje się również znacznie bardziej błyszczący i żywszy pod względem koloru lakieru. Powłoka praktycznie nie ma żadnych wad – można ją stosować na każdym samochodzie.

Jeśli kupiliśmy samochód z salonu i chcemy, by jego świetny wygląd utrzymał się jak najdłużej, nie powinniśmy zwlekać ani dnia. Czym szybciej nałożymy powłokę ceramiczną, tym lepsza barwa lakieru utrzyma się na naszym samochodzie.