Zalety nowych części do citroenów

Gdy trzeba jechać do mechanika każdy z nas w głowie liczy koszty, jakie mogą nas w związku z tym czekać. Nie jest to nic dziwnego – usługi mechaników nie należą wcale do tanich. Niektórzy ludzie starają się ograniczyć koszty kupując używane części. Czy jest to dobry pomysł?

Spokój psychiczny z nowymi częściami do samochodów

citroen częściNa to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim ważna jest cena – nowa część siłą rzeczy zawsze będzie droższa niż używana. Jeśli jednak patrzymy na to w dłuższej perspektywie, nowa część jest gwarancją tego, że auto będzie działało bez zarzutu. Zakup używanej części zawsze wiąże się z ryzykiem – pomijając to, że może ona w ogóle nie zadziałać, to może działać przez krótki czas a później zaniemóc. W najgorszym przypadku jej działanie spowoduje szkodę innych części w samochodzie. Nie mamy tutaj żadnej gwarancji na nic. Jeśli jednak w grę wchodzą części nowe, sprawa ma się zupełnie inaczej. Nie tylko mam gwarancję, ale dodatkowo pewność, że część nie była w żadnym samochodzie przez poprzednie trzysta tysięcy kilometrów. Jeśli dobrze poszukamy, ceny nie muszą być przerażające. Pamiętam, że gdy raz naprawiany był mój citroen części nowe nie były wcale mocno droższe od używanych, a posiadały całą masę zalet i gwarancji, których używki zwyczajnie nie miały. Wówczas bez wahania zdecydowałem się na nówki. Obecnie nie widzę sensu w kupowaniu używanych części – nigdy nie wiadomo, kiedy coś takiego się posypie. Wówczas nie będzie do kogo zgłosić reklamacji.

Polacy z każdym rokiem chętniej sięgają po nowe części do swoich samochodów. Prawda jest taka, że każdy ceni sobie komfort i spokój psychiczny. To z kolei jest zapewnione przy nowych, nie używanych wcześniej częściach, niż w przypadku używek pochodzących nie wiadomo skąd.