Nowożeńcy na pierwszym planie – wyjątkowe zdjęcia ślubne

 

Zarówno małe jak i duże uroczystości to świetna okazja do wspólnego zdjęcia wszystkich członków rodziny. Jednym ze zdecydowanie najlepszych pomysłów na tego typu ujęcia są właśnie śluby. Radosna atmosfera z powodzeniem udziela się wszystkim gościom weselnym, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie zachęcić ich do wspólnej zabawy i komponowania ciekawych, pamiątkowych zdjęć.

Fotografia kreatywna – wspólna zabawa z zimnymi ogniami

fotografia ślubna w Bydgoszczy i okolicachNiezwykle popularnym fototrendem w ostatnich latach są zdjęcia z wykorzystaniem zimnych ogni. Ciepłe światło ślicznie koresponduje i odbija się od nieskazitelnej bieli panny młodej, a drobne iskierki wprowadzają w kadr odrobinę magii. Na takie fotografie najlepiej jednak będzie nam poczekać do późnych godzin wieczornych. Kreatywna fotografia ślubna w Bydgoszczy i okolicach to perfekcyjne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wyjątkowe i oryginalne rozwiązania.  Przygotowując się do ujęcia gości weselnych możemy ustawić w formie półkola, prosząc o późniejsze skierowanie „różdżek” w stronę nowożeńców lub w dwóch sąsiednich rzędach – pomysłów na wspólne ujęcie może być na prawdę mnóstwo. Równie ciekawą aranżacją może być wykorzystanie możliwości, jakie daje nam zastosowanie długiego czasu naświetlania. Rysując w powietrzu np. kształt serca aparat zapisze na matrycy smugi, dzięki czemu zarysowany kształt będzie w pełni widoczny na zdjęciu.

Do tego typu fotografii niezbędne będzie zastosowanie statywu i odpowiednich parametrów nastawy ekspozycji oraz doświetlenie postaci, np. stosując dodatkowy statyw z lampą błyskową i softboxem. Przy takich ujęciach znakomicie sprawdzą się szkła wykorzystujące stałe ogniskowe o długościach 50mm lub 85mm, dzięki czemu z powodzeniem delikatnie rozmyjemy tło i uzyskamy naturalne proporcje fotografowanych osób.