Producent węży przemysłowych

 

Wśród rożnego rodzaju węży i materiałów możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów przewodów przemysłowych. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że w wielu branżach wykorzystuje się właśnie węże przemysłowe. W zależności od tego, w jakim środowisku docelowym będzie pracował dany element musimy odpowiednio dobrać jego parametry techniczne i średnicę.

Węże wykorzystywane w przemyśle

węże przemysłowe od producentaWęże przemysłowe mogą pełnić funkcję otulenia między innymi wiązek kablowych lub odprowadzania lub doprowadzania powietrza lub spalin z punktu A do punktu B. Mogą również być wykorzystywane do transportowania cieczy, granulatów, zbóż i innego typu materiałów sypkich. Sprawia to, że w bardzo wielu gałęziach przemysłu są one wykorzystywane. Tak szerokie wykorzystywanie determinuje również to, że takie przewody muszą spełniać bardzo wiele kryteriów. Węże tłoczno ssawne do transportu pneumatycznego muszą być odpowiednio wytrzymałe i odporne na ścieranie. Promień zginania takiego elementu również nie może być zbyt duży, bo uniemożliwiłoby to swobodny przepływ substancji. Producenci oferują węże gładkie w środku, co również ma pozytywny wpływ na jakość przesyłania nimi danych produktów sypkich. Węże przemysłowe od producenta można kupić znacznie taniej niż w przypadku pośredników. Dodatkową zaletą zamawiania takich elementów rurowych u producenta jest to, że możemy zamówić przewody o dowolnej długości.

Kiedy spotykamy się z przypadkami szczególnymi i zależy nam na tym, aby wąż był jeszcze bardziej wytrzymały, u producentów możemy nabyć specjalnie zbrojone przewody. Zwykle druty zbrojeniowe są na stałe połączone z tworzywem. Przykładem takiego węża jest taki odporny na działanie wysokich temperatur. Wtopienie w materiał drutów zwiększa jego sztywność i uodparnia go na złamanie pod wpływem własnego ciężaru, który jest większy niż w przypadku standardowych rur.