Stół jako wyposażenie przemysłowe

Bez stołów montażowych nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie żadnej fabryki czy linii produkcyjnej firmy. Jest to wyposażenie, które odgrywa istotną, choć często niedostrzegalną rolę, w przedsiębiorstwie, więc powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów i dopasowane do potrzeb naszych pracowników.

Stół montażowy nie tylko do montażu

stoły montażoweStoły te charakteryzują się lekką, najczęściej stalową – ze względu na wytrzymałość i możliwością dodatkowych modyfikacji. Stoły montażowe mogą działać samodzielnie, być dołączone do linii montażowych, do pojedynczych urządzeń transportu oraz linii transportowych. Stoły dostępne są na rynku w różnych konfiguracjach, wyposażone w dodatkowe akcesoria w taki sposób, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby użytkowników. Rozwiązania konstrukcyjne stosowane przy ich budowie sprawiają, że stoły mogą udźwignąć na sobie ciężar nawet 250 kilogramów. Jeśli zaś zdecydujemy się na rozbudowę stanowiska o dodatkową półkę, wtedy nośność zwiększa się o następne 20 kilogramów. Stoły montażowe najczęściej zostają wyposażone w stopki poziomujące, by zapewnić stabilność stanowiska nawet na nierównej powierzchni. Wyposażone są w możliwość regulowania wysokości – elektronicznie lub manualnie, można dołączyć do nich również regulowany podnóżek, który działa na zasadzie mechanizmu sprężynowego. Przed zakupem stołów montażowych dla naszej firmy, warto przeanalizować przez kogo i w jakich okolicznościach będą używane. Jeśli będą wykorzystywane do celów, w których niezbędne będą rozmaite dokumenty, projekty czy też mniejsze przedmioty, warto pomyśleć nad stołem z dodatkowymi półkami, przegrodami na dokumenty i oświetleniem.

To, co warte zauważenia, to fakt, iż stoły montażowe przy odpowiednim doposażeniu mogą również dystrybuować energię elektryczną, zastępując tym samym dodatkowe urządzenia, na które musielibyśmy zdecydować się, wybierając standardowy stół montażowy.