Sprawna organizacja naszej szkolnej wycieczki

 

Zbliża się koniec roku szkolnego, robi się coraz cieplej, pogoda zwiastuje nadejście lata. Moi uczniowie nie mogą już spokojnie usiedzieć w szkolnych ławkach. Jestem wychowawcą trzeciej klasy podstawowej, po całym roku ciężkiej pracy moim uczniom należy się zasłużony odpoczynek. Postanowiłem wraz z nimi, że po końcowych egzaminach zrobimy sobie krótki wypad w góry, wszyscy się ucieszyli i z niecierpliwością wyczekiwali na wyjazd. Pogoda zapowiadała się być bardzo dobra, podczas naszych pieszych górskich wędrówek będzie ważne by nie spotkała nas ulewa.

Nasza wycieczka rozpoczęła się w Bydgoszczy

sprawna organizacja wycieczek szkolnych z bydgoszczyPracuję w kameralnej szkole w okolicach Bydgoszczy, mamy całkiem blisko do tego miasta pomyślałem, więc że jedno z tamtejszych biur podróży pomoże mi w zorganizowaniu wypoczynku dla mnie i moich podopiecznych. Zależało mi na dobrej lokalizacji miejsca i na w miarę tanim noclegu. Na szczęście sprawna organizacja wycieczek szkolnych z Bydgoszczy okazała się być niezwykle łatwa. Biuro podróży, które wybrałem spisało się rewelacyjnie, zorganizowano nam nocleg w przytulnym miejscu, bezpieczny autokar i przemiłą panią przewodnik, której zadaniem było oprowadzanie nas po najpiękniejszych górskich szlakach. W cenie wycieczki mieliśmy zagwarantowany również pobyt na zdrowotnych termach i zabawę w parku linowym. O dziwo każdy z uczniów mógł pojechać, zazwyczaj zdarzało się, że zostawały, co najmniej trzy osoby. Tym razem pojechali wszyscy, wziąłem jeszcze jedną nauczycielkę do pomocy, gdyż prawdopodobnie sam z tyloma dzieciakami mógłbym nie dać sobie rady. Autokar przyjechał pod samą szkołę, wszyscy byliśmy gotowi na wspaniały wyjazd.

Wypoczynek minął przyjemnie i bez żadnych komplikacji, uczniowie wyjątkowo dobrze się zachowywali byli grzeczni i słuchali się nas. Zdobyliśmy kila pięknych szczytów górskich, każdy dał radę wejść, mimo że momentami było trudno. Wróciliśmy zadowoleni i wypoczęci, z pewnością będę częściej organizował wycieczki tego typu.