Zasady dobrego hotelu przyjaznego dzieciom

 

Odkąd tylko zostałem dyrektorem w hotelu, w którym od dawna pracowałem jako kierownik recepcji wiedziałem, co powinienem zrobić i zmienić. Przede wszystkim hotel musiał znacznie bardziej przyciągać rodziny z dziećmi – do tej pory mieliśmy ich jak na lekarstwo.

Jak sprawić, by hotel stał się przyjaźniejszy dzieciom

hotel przyjazny dzieciomNa początek musiałem się dobrze zastanowić nad tym, co powinno się zmienić, by rodziny zechciały do nas przyjeżdżać. Na pewno odmalowanie elewacji na bardziej ciepłe i przyjemne kolory mogło znacznie pomóc. Dodatkowo musiałem zająć się tym, że w całym hotelu nie było nawet jednego miejsca, które dzieci mogłyby traktować jako plac zabaw. Musiało to być oczywiście wyciszone pomieszczenie, w którym dzieci mogłyby się wyszaleć i wybawić. Zarządziłem również większą kontrolę dotyczącą palenia w pokojach – od teraz było to absolutnie zabronione. Obecnie był to w stu procentach hotel przyjazny dzieciom. Pytałem pracowników co jeszcze można byłoby zrobić, ale pomysły były raczej ograniczone. Z lepszych – jeden z pracowników zaproponował osobne menu dla dzieci, w którym potrawy nie byłyby opisane, tylko składałoby się to z samych zdjęć i obrazków. Był to niemal doskonały pomysł – na pewno zachęci to rodziny do wizyt w naszej restauracji. Postanowiłem postawić również na promocję w naszym mieście – może gdy ludzie dowiedzą się o tym, jak wygląda nasza restauracja z większą ochotą będą do nas przychodzić. Każdy pomysł który mógł zwiększyć ruch w obiekcie był na wagę złota – chciałem mieć co pokazać właścicielowi gdy spyta o efekty moich zmian.

Wyniki finansowe przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałem się, że wszystko uda się aż tak dobrze. Sądziłem raczej, że wzrost zysków będzie stopniowy, ale przychody dosłownie wystrzeliły w górę. Czułem, że szykuje się dla mnie podwyżka.