Wypukłe naklejki trójwymiarowe

Estetyka odgrywa bardzo dużą rolę w procesie wybierania i kupowania produktów przez konsumentów. Wystarczy, że jakiś produkt nie prezentuje się odpowiednio ładnie i potrafi tym zniechęcić potencjalnego klienta. Mimo tego, że dany produkt jest dobrej jakości to jednak istnieje ryzyko, że klient go nie kupi.

Przestrzenne nalepki na gadżety i towary

nalepki wypukłeOznakowanie produktów jest nieodłączną częścią procesów produkcyjnych. Dzięki oznaczeniu towarów producent podkreśla skąd dany towar pochodzi. Często stosuje się nalepki wypukłe, na których umieszczane jest logo producenta, nazwa firmy lub model produktu. Dzięki temu klient łatwo utrwali sobie w pamięci nazwę firmy. Oprócz samych towarów bardzo często umieszcza się loga na różnych gadżetach firmowych, którymi są najczęściej długopisy, teczki, miarki czy breloczki. Nalepki wypukłe wyróżnia nie tylko to, że odbiegają od standardów czyli od grafiki płaskiej ale również to, że są bardzo wytrzymałe na różne czynniki zewnętrzne. Są bardzo odporne na działanie wody oraz promieni słonecznych. Pokryte są warstwą żywicy, która chroni samą naklejkę przed wyblaknięciem, przetarciem lub zamoczeniem. Skoro wspomniano o żywicy to warto również zaznaczyć jakiego jest ona rodzaju. Często firmy produkujące trójwymiarowe naklejki używają żywicy poliuretanowej lub epoksydowej. Te rodzaje żywicy słyną z odporności dlatego są idealnym środkiem do pokrycia nalepek tego typu. Ceny nalepek są bardzo zróżnicowane. Różnica wynika z rozmiarów naklejek bo wiadomo, że ceny rosną gdy zwiększany jest rozmiar nalepki.

Wspomniane trójwymiarowe nalepki zyskują co raz większą popularność. Obecnie możemy je dostrzec prawie wszędzie ponieważ co raz większa ilość producentów zaczyna stosować ten rodzaj oznaczeń swoich produktów. Jest to ciekawe połączenie estetyki ze skuteczną reklamą.