Wózek do roweru

Dzieci możemy przewozić na różne sposoby w zależności od wieku. Noworodki i niemowlaki nieumiejące chodzić w gondoli, a starsze maluchy w wózku spacerowym. W sklepach znajdziemy też wózki do biegania i specjalne przyczepki.

Jak wygląda wózek rowerowy do wożenia dziecka?

wózki do rowerówKlasyczne wózki dla dzieci mają wszyscy rodzice, bo są one podstawowym wyposażeniem niezbędnym do przewożenia dziecka. Osoby biegające, kupują wózki rowerowe, które znacznie się różnią od zwykłej spacerówki, a osoby jeżdżące na rowerze, wybierają specjalne wózki do rowerów. Są one w formie praktyczny przyczepek o ergonomicznych kształtach, które za pomocą specjalnego wysięgnika, doczepiamy do ramy roweru przy tylnym kole. Jest to jedyny taki wózek, który możemy zamontować do roweru, bo posiada tylko dwa koła. Jeżeli chcemy biegać, zamiast jeździć na rowerze, to możemy zdemontować przedni dyszel i przymocować małe, przednie, skrętne koło, dzięki czemu bieganie z dzieckiem staje się wielką przyjemnością. Jego konstrukcja została wykonana z lekkiego i odpornego do wygięcia, aluminium. Wózek posiada wewnątrz pasy bezpieczeństwa, oraz ma zamontowane siateczki w oknach, które zabezpieczają dziecko, przed ewentualnymi kamykami wpadającymi do środka podczas jazdy. Z przodu wózek ma odpinaną do góry klapę, przez którą wchodzi i wychodzi z przyczepki. Za plecami dziecka znajduje się niewielki bagażnik, w którym możemy schować wszystkie potrzebne rzeczy. Siedzisko posiada regulację oparcia, przez co maluszek może się zdrzemnąć na leżąco.

Wózki, które doczepiamy do rowerów, są bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. Możemy z dzieckiem jechać na wycieczkę bez obawy, że zmoknie podczas jazdy, bo jest schowany wewnątrz przyczepki pokrytej nieprzemakalnym materiałem, który chroni też przed zimnem.