Współpraca z doświadczonym architektem

 

Postanowiłem podjąć kolejną inwestycję, ale tym razem we Wrocławiu. Miasto to miało ogromny potencjał, który postanowiłem wykorzystać. Zbadałem rynek i uznałem, że warto postawić na bibliotekę, która będzie dysponowała największą bazą książek w całym województwie.

Biblioteka zaprojektowana przez doświadczonego architekta

architekt we WrocławiuWyjechałem do Wrocławia i tam wynająłem mieszkanie, bo wiedziałem, że sporo czasu spędzę w tym mieście. Zresztą interesował mnie architekt we Wrocławiu, bo chciałem współpracować z kimś z tego właśnie miasta. Nie znałem tamtego środowiska architektów, przez co nie do końca wiedziałem komu powierzyć zaprojektowanie biblioteki. Osoba ta musiała mieć ogromne doświadczenie i dlatego o pomoc poprosiłem kontrahenta, który niegdyś we Wrocławiu budował swój bank. Wiedziałem, że zadowolony był ze współpracy z tym architektem, bo nie raz mi o tym wtedy opowiadał. Dostałem namiar na architekta bez problemów i jeszcze mój kontrahent sam do niego zadzwonił z informacją, że się odezwę. Dzięki temu architekt miał znaleźć dla mnie czas a chciałem, by projekt mojej biblioteki wykonał jak najszybciej. Z architektem udało mi się dość szybko spotkać i omówić szczegóły. Zgodził się zaprojektować dla mnie nowoczesną bibliotekę i miał nawet kilka interesujących pomysłów. Człowiek ten nigdy wcześniej nie projektował biblioteki, jednak wiedziałem, że sobie z tym doskonale poradzi. Był to architekt z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, a takiego właśnie poszukiwałem.

Projekt był gotowy po trzech miesiącach. Kiedy architekt mi go zaprezentował, to aż odebrało mi mowę. Nawet nie zakładałem, że biblioteka może się tak świetnie prezentować. Od razu zleciłem budowę zaprojektowanej biblioteki i prace rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami.