Zakładanie siatki leśnej w lesie

Na ten tydzień mam bardzo ważne zadanie do zrealizowania. Muszę zabezpieczyć nowe sadzonki w lesie. Na tym miejscu wcześniej stał piękny, duży las. Ale go ścieli, by pozyskać drewno. W to miejsce posadzono nowe sadzonki drzew. Są one małe i wymagają zabezpieczenia na przykład przed zwierzyną. Dlatego musze je zabezpieczyć.

Siatka chroniąca młode sadzonki

siatka leśna producentJak można zabezpieczyć nowe sadzonki drzew? To bardzo proste trzeba je na jakiś czas ogrodzić. Jak już urosną na odpowiednią wysokość to wtedy można pozbyć się ogrodzenia, to znaczy, że nie będą już musiały mieć jakichkolwiek zabezpieczeń. W tym celu trzeba założyć specjalne ogrodzenie, które będzie można łatwo położyć, ale też łatwo zdjąć. Mamy takie ogrodzenie, które będzie nadawało się w sam raz. Tym ogrodzeniem jest siatka leśna producent, która bardzo szybko się zakłada. To zwykła siatka, trochę podobna do tych co my mamy na ogrodzie. Ale z tą różnicą, że ta leśna musi być cienka i ma duże otwory. A ta na ogrodzie ma grubą siatkę i ma małe otwory. Aby założyć leśną siatkę trzeba najpierw do ziemi wbić pale drewniane, na nich zaczepić małe haczyki i gotowe można kłaść siatkę leśną. Jest ona sprzedawana w dużych rolkach, więc zakładając ją to praktycznie ją rozwijamy na stojąco, a przez to zakładamy na te male haczyki i gotowe. Teraz wystarczy tylko te haczyki ścisnąć, by siatka nie spadła i gotowe. Mamy już postawione ogrodzenie. Teraz żadne zwierzę nie przejdzie do ogrodzonego obszaru, a drzewka będą mogły sobie spokojnie rosnąć. Po paru miesiącach przyjdzie czas, że będzie trzeba zdjąć siatkę. Wtedy też ją zwijamy w rolkę i może ona zostać wykorzystana do innego ogrodzenia w innym miejscu. Pale drewniane też są wykopywane i ponownie użytkowane. 

Zakładanie siatki leśnej w lesie jest bardzo łatwo i nie wymaga od nas zbytnio dużo pracy. A położenie takiej siatki jest bardzo ważne. Chroni ona małe sadzonki przed uszkodzeniami, jakie mogą wywołać zwierzęta. Taką siatkę z drewnianymi palami wykorzystuje się ponownie do ogrodzenia innego obszaru w innej części lasu.