Zalety becików dla niemowląt

Przyszła mama, zwykle zastanawia się, jakie akcesoria będą niezbędne dla dzidziusia w pierwszej kolejności. Przez pierwsze tygodnie życia, noworodek głównie śpi, toteż dobrze stworzyć mu do tego komfortowe warunki, czyli ciasno go czymś otulić, tak jak robią to kobiety od lat w różnych kulturach.

Otulanie dziecka becikiem

beciki dla niemowlątMożna się zastanawiać, dlaczego akurat taki sposób postępowania z noworodkami przyjęto. Ponoć ma to stworzyć maluchowi warunki podobne do tych, które miał w brzuchu matki. Dać mu poczucie bezpieczeństwa oraz pomóc mu się wyciszyć i uspokoić, dlatego beciki dla niemowląt funkcjonują w naszej cywilizacji od zawsze. Szczególnie polecane są dla dzieci nadwrażliwych i cierpiących na kolki, jako sposób na szybsze ukojenie. Dziecko jest w nim także zabezpieczone, przed ewentualną utratą ciepła i nadmiernym wychłodzeniem organizmu, do którego mogło by dojść gdyby było okryte zwykłym kocykiem lub kołderką, spod której może się łatwo wykopać nóżkami. Becik to także większy spokój i wygoda dla matki. Ponieważ minimalizuje zagrożenie uduszenie się poduszką, lub luźnymi rogami kocyka czy kołderki. Jest także sporym ułatwieniem przy karmieniu maluszka, gdyż poręczniej jest go utrzymać na rękach. Dawniej beciki w formie i wyglądzie były szare i nieciekawe. Dziś produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Zarówno wypełnienie,  jak i powłoczka zewnętrzna wykonane są z włókien antyalergicznych. Piękne pastelowe kolory tkanin w dziecięce wzorki, użyte do pokrycia, sprawiają, że od samego patrzenia na nie, robi się człowiekowi cieplej i przytulniej na duszy.

Dzisiejszy becik ma zupełnie różną formę niż te używane dawniej. Zamiennie nazywamy go otulaczem, kokonem lub po prostu rożkiem. Jego forma i jakość wykonania jest o wiele bardziej przyjazna i dla dziecka i dla mamy.  Kolorowy, miękki i miły w dotyku. Po rozłożeniu, może także służyć jako zwykła kołderka lub mata do zabawy.