Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Każda z nas chciałaby wyglądać pięknie jak najdłużej. Dlatego proponowane nam są coraz to bardziej inwazyjne zabiegi, które hamują procesy starzenia. Wiele kobiet chętnie na nie chodzi, ponieważ nie tylko niwelują one zmarszczki, ale i wpływają na kondycję całkiem młodej skóry twarzy.

Czego należy się spodziewać po mezoterapii?

mezoterapia mikroigłowa - BydgoszczPrzede wszystkim musimy dokładnie wiedzieć, jak taki zabieg ma przebiegać. Będzie to nakłuwanie naszej twarzy. Nie musimy się jednak zbytnio przerażać, ponieważ będą to delikatne i stosunkowo niewielkie ukłucia. Wykonuje się je przy pomocy rollerów, które możemy nawet kupić sobie na własność i podobne rzeczy wykonywać w domu. To powinno dać nam świadomość tego, że zabieg ten jest dość prosty i nie stanie nam się po nim krzywda. Możemy taki zabieg mezoterapii wykonać sobie na twarzy, ale i na różnych innych częściach ciała. Jest na tyle delikatny, że można go stosować nawet na powiekach. Te małe stany zapalne, które występują po nakłuciach, zmuszają naszą skórę do działania. Musi się ona dość szybko regenerować. Na początku mogą występować w związku z tym niewielkie zaczerwienienia, ale znikają one po maksymalnie trzech dniach. Te proces zmuszania skóry do regeneracji sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna i jędrna. Obecnie mezoterapia mikroigłowa – Bydgoszcz, Kraków czy Poznań, to jeden z najpopularniejszych zabiegów. W związku z tym, że nie trzeba się za bardzo do niego przygotowywać i jest bezpieczny, ma wiele swoich zwolenniczek.

Piękno to nie tylko zdrowe odżywianie. Czasem trzeba również zadziałać różnego rodzaju zabiegami. Mezoterapia mikroigłowa jest bardzo mało inwazyjnym zabiegiem. Nie zaszkodzi nam, a jedynie poprawi kondycję skóry. Nie musimy się bać ewentualnych konsekwencji. To bardzo bezpieczne działanie, w celu ujędrnienia naszej skóry.