Silikonowany cewnik foleya na wypadek nietrzymania moczu

 

Gdybyśmy mogli przewidzieć przyszłość z pewnością życie stałoby się bardzo proste. Nie jesteśmy w stanie tego dokonać w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale można powiedzieć, że nasza przezorność, jest zapobieganiem możliwym nieprzychylnym scenariuszom przyszłości. Jedną z rzeczy, o które możemy zadbać, jest zakupienie silikonowanego cewnika foleya, który zabezpieczy nas na wypadek nietrzymania moczu.

Przydatność silikonowanego cewnika foleya w pracy biurowej

silikonowany cewnik foleyaNietrzymanie moczu to częsta przypadłość u ludzi, którzy przeżyli traumę. Bardzo ważna w takim wypadku jest ścisła współpraca z psychologiem i kontakt z bliskimi osobami. Nie należy jednak zapominać, że w takiej sytuacji przez jakiś czas będziemy potrzebować silikonowany cewnik foleya. Nietrzymanie moczu to nieprzyjemna przypadłość, ale można sobie z nią radzić. Cewnik pozwoli choremu prawie normalnie funkcjonować. Jest bardzo pomocny zwłaszcza przy pracy umysłowej. Jeśli pracujemy w biurze, lub zdalnie, nie będzie problemu z zamocowaniem cewnika i jego opróżnianiem. W przypadku pracy umysłowej nie ma ryzyka, że zbiornik cewnika pęknie. Silikonowany cewnik foleya pozwala na oddanie moczu wiele razy zanim zbiornik się zapełni, warto jednak zwrócić uwagę na jego pojemność przy dokonywaniu zakupu. Istnieje wiele typów cewników i często sami możemy sobie nie poradzić z wyborem odpowiedniego. Warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub dobrym urologiem. Zawsze należy pamiętać, by w przypadkach przekraczających nasze kompetencje, skontaktować się z kimś wykwalifikowanym.

Nietrzymanie moczu nie powinno być niebezpieczne, może za to prowadzić do wielu nieprzyjemności na tle psychicznym. Należy pamiętać, że najważniejsze takiej przypadłości jest wsparcie osób bliskich. Jeśli mamy w rodzinie kogoś musi używać silikowanego cewnika foleya, warto okazać mu wsparcie. Dobre słowo może wiele zmienić.