Usługi stomatologiczne w Olsztynie

Chociaż termin dentysta i stomatolog jest używane naprzemiennie to jednak zadania tych dwóch lekarzy trochę się od siebie różnią. Stomatologia i dentystyka to oczywiście pokrewne ze sobą dziedziny, ale lekarz stomatolog wedle definicji ma szerszy zakres wiedzy i obowiązków. Dentystyka powinna zajmować się jedynie tematem uzębienia natomiast stomatologia oprócz leczenia zębów skupia się również na chorobach jamy ustnej czyli przyzębia i błon śluzowych.

Kiedy udać się do stomatologa?

stomatolog olsztynChociaż w Polsce określenie dentysta i stomatolog używane są naprzemiennie w innych krajach nazwanie stomatologa dentystą może nawet zostać uznane za duży nietakt. Należy na to zwracać uwagę. W takim razie kiedy udać się konkretnie do lekarza stomatologii? Możemy śmiało umówić się na wizytę w gabinecie jeżeli konieczna jest ekstrakcja (czyli po prostu wyrwanie) zęba lub potrzebujemy interwencji chirurgicznej związanej z zębami mądrości które bardzo często są problematyczne.  Stomatolog zajmuje się również odbudowywaniem tkanek i likwidacją stanów zapalnych w jamie ustnej. Do stomatologa udajemy się przede wszystkim jeśli chcemy założyć lub już nosimy aparat dentystyczny na zębach. Wtedy wymagana jest comiesięczna wizyta kontrolna. Dobry lekarz na przykład stomatolog Olsztyn jest otwarty na swojego pacjenta. Powinien jasno odpowiadać na nasze pytania w sprawie tego co nam dolega i jak będzie wyglądał proces leczenia i rozjaśniać wszelkie ewentualne wątpliwości pacjenta co do przeprowadzanych zabiegów.

Nie należy bać się wizyt u lekarza stomatologa. Nawet jeżeli czasem przeprowadzane zabiegi nie są dla nas zbyt przyjemne to warto zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby, a na wizytach kontrolnych wykrywać je zanim na dobre rozwinął się w naszej jamie ustnej.