Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Kobiety są w stanie wiele poświęcić dla pięknego, młodego wyglądu. Dla urody przestają bać się bólu i wykonują nawet najbardziej przerażająco wyglądające zabiegi. Jednym z takich zabiegów jest tak zwany wampirzy lifting.

Wampirzy lifting czyli osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane w RzeszowieZabieg stosuje się dla odmłodzenia skóry, ale przede wszystkim jej regeneracji. Wstrzykiwany preparat pobudza skórę do produkcji kolagenu i przyśpiesza rozwój nowych komórek skóry. W efekcie skóra zostaje odnowiona, elastyczna i bardziej napięta dzięki czemu zmarszczki wygładzają się. Tyle podstawowych informacji. Ale jak dokładnie wygląda zabieg? Na początku zostaje pobrana krew pacjentki. Krew w probówkach zostaje włożona do specjalnej wirówki, w której płytki krwi zostają oddzielone od reszty składników. Następnie preparat zostaje zagęszczony i zawieszony w osoczu krwi. Tym sposobem uzyskujemy koncentrat bogatopłytkowy. Dalej preparat za pomocą strzykawki wstrzykuje się w wybrane miejsca skóry. Podczas zabiegu konieczne jest użycie kremu znieczulającego ponieważ wstrzykiwanie może wywoływać u pacjenta lekki dyskomfort. Osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane w Rzeszowie jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest bezpieczny dlatego, że do naszej skóry trafia nic innego jak nasze własne składniki. Nie istnieje żadne ryzyko reakcji alergicznej, a jednocześnie zabieg jest bardzo skuteczny. Wykonanie zabiegu oprócz działania odmładzającego może być również skuteczne w leczeniu blizn potrądzikowych, w leczeniu łysienia lub przy gojeniu skóry po zabiegach z użyciem lasera.

Plusem zabiegu jest fakt, że dla uzyskania efektu liftingu nie trzeba powtarzać wielokrotnie w krótkich odstępach czasu. Jeden zabieg starcza na 12 do 24 miesięcy i dopiero po tym czasie należy go powtórzyć.